niedziela, 2 grudnia 2012

gwiazda dwa


Hvězda

2 komentarze:

henryk pisze...

Ciekawe miejsce,ładny widok na Sowie,byłem tam latem.W latach 60-tych słuchałem na "Radio Praha"czechosłowackiego big-beatu.W 1968r podczas"Praskiej Wiosny"zmieniono nazwę na"Radio Hvezda"i leciała całymi dniami propaganda.W Rzeczce nad kościołem stały radary,na Sowiej prowadzono nasłuch radiowy."Operacja Dunaj"przez którą Czesi nas teraz tak"lubią".Pozdrawiam.

Gość z Wyspy pisze...

Ciekawe rzeczy pan opowiada, panie Henryku. Już kiedyś apelowałem chyba na blogu "tu jest mój dom" o to by podobnych historii pojawiało się, choćby w internecie, jak najwięcej. To ważne dla tych młodych, którzy do internetu są przecież podpięci 24h/dobę, by mogli poznać trochę historii najnowszej. Tego szkoła ich nie nauczy.
W Walimiu już 6 czy 8 lat temu miało powstać muzeum regionalne lub raczej coś na kształt izby historycznej. Oczywiście do dziś nic takiego nie powstało - zapewne przez brak środków. Tym bardziej cenne są wszelkie relacje o tym co działo się na naszym terenie właśnie po II WŚ bo dla najmłodszych to już prehistoria.
pozdrawiam